Kozmice
http://kozmickeforum.bugear.com/

Habešské hřiště
http://kozmickeforum.bugear.com/viewtopic.php?f=8&t=71
Stránka 1 z 1

Autor:  Jirka [ pátek 1. 12. 2006, 15:25 ]
Předmět příspěvku:  Habešské hřiště

Dobrý den
Chtěl bych se s Vámi podělit o jednu skutečnost, která se v naší obci děje a to řezání všech stromů na Habešském hřišti a následné jeho likvidaci a proměnu v pole. Jako to sportovního areálu, který svou podstatu plnil několik desítek let a vyrostlo na něm několik generací obyvatel Kozmic. Jak jsem tak pochopil při své inteligenci, tak rodina Lokajů, kteří jsou vlastníky tohoto pozemnku jsou tak nemajetní a chamtiví, že při hodbě za mamonem už překračují všechny možné etiky. Tímto způsobem bych chtěl vyzvat všechny spoluobčany, aby se připojili ke společné diskusi. :!:

Autor:  Vašek [ sobota 2. 12. 2006, 12:52 ]
Předmět příspěvku: 

No nazdar!
Tady není o čem diskutovat.. Můj názor je jasný. Raději to nebudu rozvádět, byl bych hodně sprostý.
Zajímalo by mě, zda k tomu kácení má rodinaLokajů povolení, nebo je to taková hurá akce, jako jejich někdejší vykácení třešňové aleje a rozorání polních cest kolem trati do Hlučína.
A pokud lze padesát let staré stromy vykácet bez povolení, tak je v tomto státě něco špatně..

Autor:  winsblack [ sobota 2. 12. 2006, 13:55 ]
Předmět příspěvku: 

Dobrý den,
jako většině obyvatel Kozmic ani mě neunikl zánik habešského hřiště.Na tomto místě sem trávil spoustu chvil , proto mě udivuje , že i tak mizerný kousek půdy je důležitý pro Lokajovic Imperium.Nad čím se chci ovšem pozastavitjsou protiopatření , která se mohla uskutečnit. Vím , tímto prohlášením opět pobouřím část lidí , ale brečet teď, když je pozdě nad rozlitým mlíkem je totální blbost.Toto vše jsem si měl já a zbytek obyvatel kterému není lhostejný osud tohoto sportovního stánku promyslet již dávno.Předem bylo jisté , že tato situace je nevyhnutelná.Po konzultaci se starostou obce a zjištění všech faktů jsem nabyl dojmu, že nešlo skoro nic udělat.Vzpomínejme tedy na tento kousek půdy s hrdostí, která mu po všech těch letech bezchybné a úslužné činosti po zásluze patří........... :cry:

Autor:  Vlastimil [ úterý 5. 12. 2006, 18:11 ]
Předmět příspěvku: 

Dobrý večer!

Rád bych věděl skutečný důvod proč klan Lokajů se po 40ti letech rozhodl zrušit hriště na Habeši! Protože jejich argument,že z toho kousku přibližne 1500 m2 uživí jedno zvíře je podle mě nedostačujíci a trochu divný. A to vzhledem k tomu, že jim obec nabízela, tržní hodnotu pozemku, nebo jiné pozemky, ze kterých by toto zvíře určitě taky hlady neumřelo!Také se mi zdá velmi podivné, že teď se rozhodli rozšířit jejich podnikání pouze o jedno zvíře! Proto si kladu otázku: jestli néjde pouze o závist, nebo jiný lidský neduh! A závidět dětem a jiným spoluobčanům, že se také dokáží bavit jinak než prací na poli a ve chlévě je poněkud ..........

Autor:  Jirka [ čtvrtek 7. 12. 2006, 14:53 ]
Předmět příspěvku: 

Dobrý den
Jak se tak začítám do této diskuze, tak sledují, že občanům Kozmic není jedno, co se kolem Habeše děje. Doufám, že pořekadlo: boží mlýny melou pomalu, ale jistě se vyplní a tito hlavní aktéři celé akce " Kostelní ovečky" jsi jednou pořádně narazí zadek.

Autor:  Aleš [ čtvrtek 7. 12. 2006, 17:25 ]
Předmět příspěvku: 

Zdravím všechny příznivce dnes už neexistujícího hřiště na habeši.
Vůbec nechápu,proč měla Lokajovic rodina zapotřebí zlikvidovat tak pěkné a hojně využívané hřiště. Jistě,mohli si říct,že u kostela je nové hřiště a tak to staré bude k ničemu. Ale to se krutě zmýlili. Nové hřiště nedokáže starý Habeš nikdy nahradit!!A to jednak svojí polohou a taky tradicí. Na Habeš jsme prostě byli všichni zvyklí odmalička.
Není mi jasné, k čemu jim takový malý kousek půdy bude,obzvlášť proto,že mají své pozemky skoro všude,kde se člověk podívá.
A jestli jim šlo skutečně jen o pozemek kvůli tomu,že potřebovali nějaký nový prostor,tak proč nepřijali nabídky obce,která jim nabízela jiné a ne-li i lepší nebo větší pozemky?!
To prostě normální člověk nepochopí

Autor:  Vašek [ pátek 8. 12. 2006, 18:24 ]
Předmět příspěvku:  Foto

Pro ilustraci jsem na web dal pár fotek, které zachycují hřiště v sobotu a neděli minulého týdne.
Pokud mi to vyjde, tak se přes víkend na hřiště opět zastavím a přidám pár dalších aktuálnějších fotek.
Kochejte se zde:
http://students.math.slu.cz/VaclavMensik/Fotky/Devastace_hriste/

Autor:  tom [ neděle 10. 12. 2006, 16:51 ]
Předmět příspěvku: 

Tež se připojim do diskuze tež bymě zajimalo jestli měli povoleni na vykaceni stromu pokud vim z vlastni skušenosti tak neni to zas tak jednoduche to povoleni dostat zvlašt když ty stromy neohrožujou bezpespečnost lidi a nebyli nějak stare stromy.Tež mě zajima jestli maji povoleni na vyvaženi hnoje na pole muže znečistit spodni vody to by se mělo taki někde probrat.Třeba na OU sice by stim asi nastali nějake komplikace pro některe občany kteři byse to toho pustili. :roll

Autor:  Dj Diski [ úterý 9. 1. 2007, 23:05 ]
Předmět příspěvku:  Hřiště 2005

Je mi velice líto, že se zdemolovalo hřiště na Habeši a přikláním se k smutku. Na Habeši jsem zažil spoustu pěkných zážitků a myslím si, že nové víceúčelové hřiště už nikdy nenahradí HABEŠ, který byl tak vyjímečný svou polohou, nedovedu si představit to jednání jakto, že to Lokajovým prošlo, ale hádat se tady kvůli tomu s nikým nebudu a už to nemá ani cenu. Vím, že mají hodně polí tak proč jim šlo o ten kousek, to nechápu? Hrál jsem tam tolik zápasů a turnajů, že to nejde ani spočítat a bohužel už si tam nikdy nezahraju.
Obrázek
Tak na vzpomínku jedna fotka, jak jsem to fotil někdy v roce 2005 pro web http://www.kozmice-fotbal.wz.cz ani ve snu by mě nenapadlo, že by tohle hřiště mělo být někdy vymazáno z mapy Kozmic :-( čus

ps : Jak se tak koukám na tu fotku tak je mi hodně líto toho hřiště a taky těch stromů :-(

Autor:  adlo [ čtvrtek 11. 1. 2007, 21:15 ]
Předmět příspěvku:  Habes

Zdravim rodinu Lokajovou (tu ohledne ktere toto tema vzniklo) a doufam ze z masa bycka, ktereho budete krmit urodou ze vzpominek a kusu detstvi mnoha z nas vam bude pekne zle!!! :evil:

Autor:  jag [ čtvrtek 18. 1. 2007, 18:25 ]
Předmět příspěvku: 

Jako malý kluk si pamatuji, že na místě dnes již neexistujicího hřiště byla bažina a buřina dva metry vysoká. Pak se našlo pár nadšenců, kteří si dali praci a volný čas a z mokřiny vytvořili super hřiště.
Hřiště je škoda a už je pozdě plakat nad rozlitým mlékem. Tato diskuze nic nevyřeší, řešit se to mělo, když hřiště ještě stálo. Dejte prostor k vyjádření i rodině Lokajových. Podrobnosti jak došlo k likvidaci hřiště nemám a ruku na srdce, ví o tom někdo víc, krom pár lidí z obce? A řeči typu jedna paní povídala jsou dobré akorát tak U Krokodýla.

Autor:  Vitpis [ čtvrtek 30. 8. 2007, 14:42 ]
Předmět příspěvku: 

Stejně je to zločin!!!! :evil: a suďte mě!! Ja jim na byka kašlu zvysoka!

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/