Poslední návštěva: Právě je čtvrtek 28. 3. 2024, 21:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Možnost permanentního bezdrátové připojení k Internetu
PříspěvekNapsal: středa 17. 3. 2004, 13:52 
Site Admin

Registrován: neděle 26. 10. 2003, 23:33
Příspěvky: 28
Hledáme další kozmické zájemce o permanentní bezdrátové připojení k Internetu. Připojení by bylo realizováno prostřednictvím firmy PODA. Ke zprovoznění přístupového bodu k Internetu v Kozmicích je zapotřebí minimálně deseti zájemců, v současné době je jich již přihlášeno sedm. V případě Vašeho zájmu nám dejte do 6.3.2004 vědět na adresu obec@kozmice.cz.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cena připojení
PříspěvekNapsal: středa 17. 3. 2004, 14:20 

Registrován: středa 17. 3. 2004, 13:23
Příspěvky: 1
Bylo by vhodné zveřejnit nějaké detaily o připojení, ať případní zájemci mají představu o ceně o kvalitě připojení.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cena připojení
PříspěvekNapsal: čtvrtek 18. 3. 2004, 16:17 
Site Admin

Registrován: neděle 26. 10. 2003, 23:33
Příspěvky: 28
Pro orientaci může posloužit ceník firmy PODA platný od začátku roku 2004 tak, jak je prezentován na stránkách obce Bolatice http://www.bolatice.cz/bolatice/czech/text.asp?sysID=575.

Volně z něj cituji:
Instalační poplatek (jednorázový) ............. 4000,- Kč
Měsíční poplatek za rychlost 64/32 kbps ..... 571,40 Kč
Měsíční poplatek za rychlost 96/48 kbps ..... 800,- Kč
(uvedené ceny jsou bez DPH)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Na PODU bych nespoléhal !
PříspěvekNapsal: neděle 4. 4. 2004, 20:05 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
Firmu PODA jsem kontaktoval někdy na podzim minulého roku a od té doby se nic nezměnilo. Výsledekem za půl roku, z toho měsíc intenzívního jednání, je pouze několi provolaných stovek. :x
A čekat závazně na 10 lidí, to můžem čekat třeba i několik let.

Raději bych se zkusil obrátit na Hlucin.Net.

Hlucin.net má pokrytý Hlučín, Bobrovníky, Darkovičky, Závadu, Bohuslavice, Dolní Benešov, Zábřeh. Teď uvažuje o Kozmicích a Děhylově. Vše ale záleží na poptávce. Část Kozmic je už nyní pokryta z Hlučína a Dolního Benešova. To vše stihli za 8 měsíců. Při projevení zájmu a vstřícnosti Obecního Úřadu by Kozmice mohly být připojeny do několika týdnů.

Hlucin.net neustále zkvalitňuje svou síť. Nyní disponuje do Internetu konektivitou 3 Mbit/s a začíná používat optické pojítka. Myslím si že to berou vážně.

Ceny jsou:
400 Kč .... 64 Kbit - sdílených
700 Kč ...128 Kbit - sdílených
Cena za připojení 8.000 Kč.
Ceny jsou včetně DPH.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. 9. 2004, 12:57 

Registrován: čtvrtek 23. 9. 2004, 12:54
Příspěvky: 1
Zdravím všechny!
Na obecním úřadě v Kozmicích jsem se dozvěděl že připojení Internetu bude zprostředkovávat PODA s.r.o. v zastoupení pana Obchvata. Při jednání s PODA s.r.o. jsem se však dozvěděl že PODA s.r.o. bude dodávat pouze konektivitu a to rychlost 320kb a pan Obchvat ji bude rozprodávat po 128kb. tedy jeho linka je jen pro 2 uživatele stahující současně něco z Internetu. Co budou dělat ostatní ???
Toto jsou mé poznatky po rozhovoru s ředitelem PODA s.r.o. který mi sdělil jen že oni budou jen dodávat konektivitu do Internetu.
Prosil bych tedy o zveřejnění jak si tedy pan Obchvat představuje s provozem. Jestli se budeme moci jen koukat na web nebo budeme moci stahoavt i nějaké data a CD z Internetu?


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: V Kozmicích zase komlikovaně?
PříspěvekNapsal: čtvrtek 23. 9. 2004, 19:41 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
320 kbit bych se nebál rozdělit zhruba na 5-7 uživatelů aniž by docházelo k nějakému rapidnímu poklesu rychlosti. Samozřejmě, čím má síť méně uživatelů, tím k většímu poklesu může dojít. Je rozdíl když rozdělujete pásmo 320 kbit na 10 lidí, nebo 3200 kbit pro 100 lidí. Pak stačí když tam budete mít 2 stahovače a 128 kbit pak může být jen zbožným přáním.

To vše ale není jen o rychlosti. Není až tak velký rozdíl zda tam máte 128 nebo 90 kbit, ale jak tam máte nulu, tak to už fakt poznáte. Nechci lobovat pro toho nebo onoho. Ostatně nejsem už občanem Kozmic takže je mi to srdečně jedno. Ale určitě bych se ptal na cenu připojení a garanci že to bude fungovat. A to v jakoukoli denní dobu. Je rozdíl když je garantem osoba která připojí 5 uživatelů, nebo firma která jich má stovky a má pokrytou celou prajzkou.
Zrovna minulý týden jsem to domlouval s Hlučínem. Sdělili mi toto stanovisko. Když nám dnes povolí Obecní úřad umístit na vodojem vysílač, tak jsme schopni do 1 měsíce připojit 30 uživatelů, tak jak jsme to udělali v Kobeřicich. Takže bych doporučoval Obecnímu úřadu ať už se konečně rozhoupe a přestane experimentovat s PODOU pro kterou je zajímavější pouze zprostředkovat konektivitu jedné osobě, než se starat o desítky malých uživatelů a řešit jejích problémy. Mimochodem, takové ceny které poskytuje Hlučín.Net neseženete u nikoho jiného (nepočítam CZFree, apod.).
A pozor, blíže se zima a už vidím jak někdo v třeskutých mrazech skáče po střechách a připojuje jednotlivé uživatele. :D


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hlucin.net
PříspěvekNapsal: pondělí 25. 10. 2004, 13:27 

Registrován: neděle 24. 10. 2004, 1:42
Příspěvky: 2
Ja jsem nahodou objevil toto forum, protoze jsem si ho nahodou nasel pres seznam.cz a tak jsem si rekl, ze tady napisu svuj nazor. Jsem uzivatelem Hlucin.netu. To nepopiram. Fandim docela nasim klukum, co dokazali. Nevim, jak u Vas v Kozmicich, ale jsme tady spokojeni s tim, ze kdyz si nekdo zaplati linku a stahuje, tak ji proste ma a porad stahuje jak chce. Nekdy samozrejme se zvysuji odezvy, coz je dulezite pro hrace her, ale vetsinou to nejde poznat, protoze sit je kvalitni a postavena na kvalitnich technologiich. Co se tyka internetu na Hlucin.netu a Kozmic, do toho mi nic neni. Kdyz chcete byt pripojeni pres Podu neni problem. Ale pak at si nikdo nestezuje. Kdybyste se chteli o tomhle pobavit a neco noveho vedet od uzivatelu ci spravcu Hlucin.netu tak na foru http://forum.hlucin.net .


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Odkaz na toto fórum
PříspěvekNapsal: pondělí 25. 10. 2004, 17:37 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
Ještě že máme Seznam.cz,kde najdeme odkaz na toto fórum. Horší je to už na stránkách Kozmic, kde ne a ne ho najít. Že by se báli že by tu někdo napsal otevřený názor? Co admine? :lol:

Nejsme přece v půlce 90 let,kdy se na web ručně vkládali ohlasy které přišly emailem. Nejlepším způsobem jak oživit a hlavně zvýšít návštěvnost stránek je mít zde diskusní fórum. :!:


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkaz na toto fórum
PříspěvekNapsal: pondělí 8. 11. 2004, 11:22 

Registrován: neděle 24. 10. 2004, 1:42
Příspěvky: 2
Marek Kuchejda píše:
Ještě že máme Seznam.cz,kde najdeme odkaz na toto fórum. Horší je to už na stránkách Kozmic, kde ne a ne ho najít. Že by se báli že by tu někdo napsal otevřený názor? Co admine? :lol:

Nejsme přece v půlce 90 let,kdy se na web ručně vkládali ohlasy které přišly emailem. Nejlepším způsobem jak oživit a hlavně zvýšít návštěvnost stránek je mít zde diskusní fórum. :!:


To máš přece jedno. Cenzura je normální pokud jde o boj o zákazníka. Jsem rád, že u Vás vyhrálo CZ Free, protože máte určitě super odezvy.:) Pokud to někdo vůbec čte, tak bych se divil. Jen by mě zajímalo kolik uživatelů je těd připojeno přes CZ Free v Kozmicích. Já si myslím, že když Kobeřice byli připojeni za měsíc, to znamená, že vším všudy i zákazníky, kteří internet chtěli a vše jede přes Hlučín a jsou spokojeni, tak to jsem zvědav, jak dlouho to bude fungovat v Kozmicích než se uspokojí poptávka.

Čahoun


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkaz na toto fórum
PříspěvekNapsal: pátek 19. 11. 2004, 10:06 
Site Admin

Registrován: neděle 26. 10. 2003, 23:33
Příspěvky: 28
Marek Kuchejda píše:
Ještě že máme Seznam.cz,kde najdeme odkaz na toto fórum. Horší je to už na stránkách Kozmic, kde ne a ne ho najít. Že by se báli že by tu někdo napsal otevřený názor? Co admine? :lol:

Nejsme přece v půlce 90 let,kdy se na web ručně vkládali ohlasy které přišly emailem. Nejlepším způsobem jak oživit a hlavně zvýšít návštěvnost stránek je mít zde diskusní fórum. :!:


Děkuji za milé pošťouchnutí:-), a souhlasím s tím, že už nejsme v půlce devadesátých let. Proto bude diskusní fórum v nejbližší době volně přístupné a nahradí už delší dobu poněkud smysl postrádající sekci Ohlasy na stránkách.

Důvodem, proč doposud neexistoval přímý odkaz na stránkách byl fakt, že fórum běželo v testovací režimu, spolu s obavou, zda jej bude vůbec někdo používat. Naštěstí se ukázalo, že zájem existuje, a tak nic nebrání fórum rozjet veřejně.

Na Vaše další návrhy se těší
Petr Fojtík


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota 27. 11. 2004, 16:24 

Registrován: sobota 27. 11. 2004, 16:15
Příspěvky: 5
Podle toho, jak jsem se díval na fotky z AP tak půlka Kozmic se na CZFree nemá šanci připojit. Nic jiného asi nebude co? Platit 1070 za CDMA se mi fakt nechce.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sobota 27. 11. 2004, 20:57 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
BuGEaR píše:
Podle toho, jak jsem se díval na fotky z AP tak půlka Kozmic se na CZFree nemá šanci připojit. Nic jiného asi nebude co? Platit 1070 za CDMA se mi fakt nechce.


Nezoufej, vzal jsem to do svých rukou a dohodl se s Hlucin.Net o umístění jejich AP na mém domě. Tj. p. Kuchejda K vápenici 13. Do týdne by se to snad mohlo rozjet. V pondělí tam umísťujem stožár.

Špatná viditelnost bude ale jižně od kostela. Ti kteří tam bydlí si budou muset počkat na další AP, nebo se budou připojovat na Jilešovice.

Takže spousta lidí se už na Ježíška dočká velice solidního internetu. :D


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: středa 1. 12. 2004, 9:54 

Registrován: sobota 27. 11. 2004, 16:15
Příspěvky: 5
Takže zase nic :( , snad to AP v Jilešovicích bude brzo, i když o tom na hlucin.net nikde nepíšou.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: AP Hlucin.net zprovozněno
PříspěvekNapsal: pondělí 6. 12. 2004, 20:05 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
Dne 5 prosince byl zprovozněn první přístupový bod hlucin.netu v Kozmicích. Kdo má zájem nechť kontaktuje http://www.hlucin.net.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: kdo to namontuje ?
PříspěvekNapsal: úterý 7. 12. 2004, 15:07 

Registrován: úterý 7. 12. 2004, 12:29
Příspěvky: 3
Koho ted vlastně požádat o montáž zařízení k připojení k internetu,jaké jsou ceny atd.V této diskuzi to není přesně jasné,nebo že bych něco nedočetl? Díky za odpověď


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz