Poslední návštěva: Právě je čtvrtek 28. 3. 2024, 17:34


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: kdo to namontuje ?
PříspěvekNapsal: úterý 7. 12. 2004, 17:54 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
Radim Hluchník píše:
Koho ted vlastně požádat o montáž zařízení k připojení k internetu,jaké jsou ceny atd.V této diskuzi to není přesně jasné,nebo že bych něco nedočetl? Díky za odpověď


Jak píšu výše. Mrkni na stránky http://www.hlucin.net. Tam najdeš ceník i kontakt. Vše ti přijedou namontovat lidi od Hlucin.netu. :D


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: otázky
PříspěvekNapsal: středa 8. 12. 2004, 12:19 

Registrován: úterý 7. 12. 2004, 12:29
Příspěvky: 3
Podle Free Kozmice to dělá p.Janík a ceny jsou odlišné než má Hlučín net.To znamená,že si můžu v Kozmicích vybrat buď Hlučín.net nebo Free? Nebo jak to vlastně je?Děkuji


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otázky
PříspěvekNapsal: středa 8. 12. 2004, 15:15 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
Radim Hluchník píše:
Podle Free Kozmice to dělá p.Janík a ceny jsou odlišné než má Hlučín net.To znamená,že si můžu v Kozmicích vybrat buď Hlučín.net nebo Free? Nebo jak to vlastně je?Děkuji


Jasně! Můžeš si vybrat koho chceš. Jsou to dvě, na sobě nezávislé sítě.
Sežeň si reference jak která síť funguje, zjisti si zda máš přímou viditelnost na jejich přípojné body a pak se rozhodni. :)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: odpověď
PříspěvekNapsal: čtvrtek 9. 12. 2004, 8:15 

Registrován: úterý 7. 12. 2004, 12:29
Příspěvky: 3
děkuji za informace,jelikož bydlím naproti vodojemu a k AP to mám 100m tak to mám vyřešené,akorát na Hlučín netu je více info o provozování sítě,ale na Free Kozmice to tak není.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: odpověď
PříspěvekNapsal: čtvrtek 9. 12. 2004, 19:59 

Registrován: neděle 4. 4. 2004, 18:11
Příspěvky: 8
Radim Hluchník píše:
děkuji za informace,jelikož bydlím naproti vodojemu a k AP to mám 100m tak to mám vyřešené,akorát na Hlučín netu je více info o provozování sítě,ale na Free Kozmice to tak není.


Rozhodnout se pro tu či onu síť jen pro to že to mám na AP o trochu blíže je holý nesmysl. Spíše bych se zajímal o garance dostupnosti internetu, servis, dobu odezvy (Ping), ztráty paketů, posílení konektivity v budoucnu atd.
Určitě na trase Poruba-Poruba-Poruba-Hlučín-Hlučín-Kozmice-Já (CZFree) se toho může přihodit daleko více než na trase Hlučín-Kozmice-Já (Hlučín.Net).

Jinak v současné době nemá první uživatel sítě Hlučín.Net v Kozmicích omozenou rychlost. Zatím to testuje. Rychlost stahování z internetu je 2,5-3 Mbit (asi zbytek do volné konektivity kterou mají 5 Mbit). Doba odezvy(ping) na http://www.seznam.cz se pohybuje mezi 20-25 ms. Zatím naprostá spokojenost.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: CZfree
PříspěvekNapsal: sobota 11. 12. 2004, 7:53 

Registrován: sobota 11. 12. 2004, 6:22
Příspěvky: 1
U toho vyberu site je dulezite taky to, co ktera sit nabizi krome internetu. CZFree nabizi krome internetu taky možnost komunikace po siti prostřednictvím IRC a Jabber serveru (klasicka "chatova" komunikace). Tusim, ze tam bezi i VoIP pro hlasovou komunikaci (takze pokud mate znameho v ostrave, ktery je pripojeny na CZFree, muzete se s nim pobavit :) ). Pak jsou na CZFree FTP servery (servery na sdileni dat, programu, hudby), Gameservery (pro hrani her) a asi jeste hodne dalsiho, o cem nevim :wink:
Hezci soupis toho vseho najdete na http://wi.fi.cz/modules.php?name=Web_Links.

Co nabizi krom internetu Hlucin.net naprosto netusim... takze kdybyste nekdo vedeli, tak napiste. :P

Co se tyce rychlosti CZFree v kozmicich, tak mi to doma jede 1 - 2 Mbity (pro srovnani asi 30 x rychlejsi nez klasicky modem). Zatim je to sdilene (vsichni pripojeni lidi sdili celkovou rychlost) a jak to bude dal, to netusim. Rychlost odezvy ze seznam.cz je v tento moment 16 ms. Jindy se to pohybuje od 16 ms do 30 ms. Jinak pokud chcete hrat po netu hry, tak doporucuju. Zpozdeni na francouzkych a nemeckych serverech je 30-70 ms. Ztraty paketu misty jsou, ale ne tak markantni a ne caste. Ja jsem spokojen... :wink:


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: 2xHurááá
PříspěvekNapsal: neděle 26. 12. 2004, 21:22 

Registrován: sobota 27. 11. 2004, 16:15
Příspěvky: 5
Eurotel spustil v Hlučíně na Cihelní CDMA!!! Ale já vidím z komína na CZFree, takže už jsem se rozhodl.


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz